Bedava indir yukle

Ccleaner

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oy Ver)
Loading...
Kullanım : Ücretsiz
Dil :
Dosya Boyutu : 6.45 MB
Üretici : Piriform Ltd
Güncelleme : 1 sene önce
İşletim Sistemi : Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10
İndirme İşlemi Başlatılıyor..
İndirme başlamaz ise buraya tıklayın..

Ccleaner

Hem bilgisayarlara hem de Mac yazılımlara uygun olan bir program olan Ccleaner, açılımı Crap Cleaner olan ve Türkçeye “ pislik temizleme” olarak çevrilen bir kelimedir.

Arama motoruna “Ccleaner indir” yazılarak ulaşılabilecek olan bu programı orijinal dilinde kullanabilmek için “Ccleaner download” araması kullanılabilmektedir.

Ccleaner indir

Ccleaner Ne İşe Yarar?

Ccleaner programının görevini kısaca tanımlamak gerekirse, bilgisayarın hızlanmasını ve optimize edilmesini sağlamak olarak tanımlanabilir. Dört kategoriye ayrılan bu programın ilk kategorisi Cleaner, bilgisayarda yüklü bulunan tüm tarayıcılara kayıtlı parola, internet geçmişi, cookie gibi gereksiz dosyaların silinmesini sağlamaktadır. İkinci kategori Registy, bilgisayarda bulunan gereksiz dll, font, cache gibi dosyaları temizlemekte ve hatalı dosyaların düzeltilmesini sağlamaktadır. Üçüncü kategori tools, bilgisayardan kaldırılmak istendiği halde kaldırılamayan programların tamamen kaldırılmasını sağlamakta, dördüncü kategori Options ise program ile ilgili ayarları ve bilgileri barındırmaktadır.

Ccleaner Nasıl Kullanılır?

Programın kullanılması için ilk olarak bilgisayara Ccleaner indirilmesi gerekmektedir. Programı indirebilmek için orijinal sitesi kullanılabileceği gibi arama motoru üzerinden “Ccleaner download” yazısına çıkan sonuçlar da değerlendirilebilmektedir.

Programın bilgisayara indirilip yüklenmesinin ardından program çalıştırılmalıdır. Program ekranında çıkan menüden sol taraftakilerden seçeneklerden biri işlem yapmak üzere seçilir. Bu program için sıklıkla yapılan işlemlerden en başta olanı Cleaner işlemidir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Cleaner menüsü seçilir ve açılan pencereden bilgisayardan silinmesi istenen dosyalar seçilir. Seçilme işlemi tamamlandıktan sonra sağ alt köşede yazan Analyze butonuna tıklatılarak dosyaların analiz edilmesi beklenir. Analiz işlemi tamamlandıktan sonra ekranda bilgisayardan silinecek dosyaların miktarı yazar. Yan tarafta bulunan Run Cleaner işlemi, programın bilgisayarı temizlemeye başlaması için verilmesi gereken komuttur. Bu komuta onay verilmesinin ardından bilgisayardan istenilen gereksiz dosyalar silinecek ve bu da bilgisayarın hızlanmasını sağlayacaktır.

Kullanımı oldukça basit olan Ccleaner programı, tüm bilgisayarlar için oldukça kullanışlı ve gerekli bir programdır.

Programın Ekran Görüntüsü

Ccleaner nedir temizlik onarım programı

Popüler Windows Dosyaları

indir zip
>Yorum Yaz