VLC Media Player
  • Ücretsiz
  • GeliştiriciVideoLan Team
  • DilTürkçe
  • Boyut38.30 MB
  • Versiyon3.0.4

VLC Media Player

VLC Media Player Bilgisayar kullanıcıları arasında kısa adıyla VLC olarak bilinen ve her türlü medya programını sorunsuz şekilde oynatabilen bir program olan VLC...

VLC Media Player

Bilgisayar kullanıcıları arasında kısa adıyla VLC olarak bilinen ve her türlü medya programını sorunsuz şekilde oynatabilen bir program olan VLC Media Player, ücretsiz bir video ve ses oynatma programıdır.

VLC Media Player Ne İşe Yarar?

Tüm dosya uzantılarını desteklemesi sebebiyle oldukça çok kişi tarafından kullanılan medya oynatıcısı oldukça kolay bir programdır. İnternet tarayıcısı üzerinde VLC Media Player yazılarak rahatlıkla bulunabilecek bir program olan bu video oynatma programı, temiz ve kolay bir kuruluma sahiptir.

VLC Media Player

Verilen komutların takip edilerek kurulması sonucunda ekranda hangi uzantıya sahip programların seçilebilmesi için bir arayüz çıkmaktadır. Çıkan bu arayüzde kullanılacak tüm uzantılar seçilir ve hepsi bilgisayara yüklenebilir. Bu işlem sayesinde medya dosyası hangi uzantıya sahip olmuş olursa olsun varsayılan medya oynatıcısı kullanılarak açılır ve sorunsuz bir şekilde izlenebilir.

VLC Media Player Avantajları Nelerdir?

Basit ve anlaşılır bir arayüze sahip bir program olan VLC Player, her seviyedeki bilgisayar kullanıcıları için oldukça kolay şekilde kullanılabilmektedir. Programın tüm işlevi medya dosyalarını doğru, sorunsuz ve hızlı şekilde oynatabilmektir.

Tüm medya oynatıcılarının arayüzlerinin birbirine benzemesi kullanıcılar tarafından eleştirilen ve istenmeyen noktalardan biri olarak bilinmektedir. VLC medya Player, bu konuda bir çözüm üretmiş ve farklı temaları da içeriğine eklemiştir.

Programın en sevilen ve en sık kullanılan işlemlerinden biri de programın aynı zamanda video ve ses kaydı da yapmasıdır. Online bazı kaynaklar üzerinde yayınlanabilecek olan bu kayıtlar dışında bilgisayar üzerinde takip edilen videolar ve sesler de kayıt edilebilmekte ve istenilen zamanda tekrardan izlenebilmekte veya dinlenebilmektedir.

Programın Ekran Görüntüsü

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *